Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

Nákup rotopedu

#705 2. 8. 2011

Ing. Jiří Spáčil: Dobrý den!
Zhruba po čtvrt roce se na vás znovu obracím s prosbou o radu. Postihla mě myastenie gravis. Dlouhodobý pobyt na lůžku u mne vyvolal poměrně značnou svalovou atrofii. Můj lékař vyslovil názor, že pro posílení svalstva je pro mne vhodné pořídit si domácí rotoped. Na můj dotaz v dubnu tohoto roku jste mi doporučili rotoped-ergometr Kettler-paso-309-r. Sleduji vaši internetovou nabídku, takže vím, že nyní není tento stroj dostupný. Navíc je můj lékař přesvědčen, že v současnosti ani stroj takového typu nepotřebuji.
Minulý týden jsem ukončil první cyklus rehabilitace (další bude zřejmě následovat), jež měla pozitivní účinek. Ještě před půl rokem jsem byl odkázán na invalidní vozík. V současné době nejsem ležící, ale pohyblivý pacient. Chodím samostatně po sídlišti (Starý Lískovec) bez doprovodu a dokonce bez opory francouzských holí. Při chůzi nepociťuji dušnost, pouze postupně se zvyšující bolest nohou. Nejdelší vzdálenost, kterou jsem zatím překonal, byly asi 2 km, pochopitelně s přestávkami a odpočinkem na lavečkách, jež se cestou nabízely. Na jeden zátah jsem zatím ušel asi 200 m. Mírné potíže mám ve stoupání. Zvládám i schodiště. Na levou nohu, která je méně postižena, jsem schopen stoupat po schodech bez další opory, pravé noze musím pomáhat tahem ruky za zábradlí.
Za dané situace by mi asi stačil „klasický“ (zřejmě i levnější) rotoped, který by ovšem respektoval zvláštní potřeby myastenie z hlediska zátěže a především umožňoval sledování (případně automaticky bránil překročení) maximálně přípustné tepové frekvence. Prosím proto o doporučení vhodného typu z vaší nabídky.
Nákup rotopedu přichází v úvahu koncem měsíce srpna nebo začátkem září. Prosím ještě o zodpovězení pragmatického dotazu. Ve svých nabídkách uvádíte jednak slevu pro registrovaného zákazníka (to jsem), jednak slevu při vlastním odvozu a montáži. Tyto slevy lze sčítat nebo jedna vylučuje druhou? A jak je to při vlastní montáži se zárukou?
Předem děkuji za odpověď.

Hsport

Dobrý den. Mezi rotopedy rozlišujeme dvě hlavní skupiny. Do první z nich spadají mechanicky ovládané stroje. Poskytnou Vám veškeré nezbytné funkce, jako je měření tepové frekvence, měření ujeté vzdálenosti, rychlosti, času. Samotné mechanické ovládání spočívá v tom, že si sám musíte volit odpor šlapání, a to zpravidla otočným kolečkem umístěným na krku stroje. Druhou skupinou (mírně dražší), jsou rotopedy elektronicky ovládané, kde zátěž nastavujete na ovládacím panelu. Tyto stroje disponují pokročilejšími funkcemi, jako například Vámi zmíněnou regulací zátěže v závislosti na aktuální tepové frekvenci, dále pak např. přednastavenými tréninkovými programy. Samozřejmě i u nich si můžete regulovat zátěž sám. Kvalitním zástupcem první (mechanicky ovládané) skupiny za rozumnou cenu je Kettler Giro M, zástupcem druhé (elektronicky ovládané) skupiny je např. Kettler Paso 309 nebo Kettler Giro P. Konečné rozhodnutí se však bude odvíjet od toho, v jaké finanční hladině se budete chtít pohybovat. Obecně platí, že stroje dražší nabízejí větší komfort a více funkcí, ale typy výše uvedené splňují Vaše kritéria. Jen bych doporučil přikoupit ušní upínku či hrudní snímač pulsu, protože při častém využívání funkce měření tepu je tento způsob pohodlnější. Co se týče slev, není možné je sčítat, vždy bude uplatněna ta vyšší. Záruka potom platí v plném rozsahu, ať už si stavíte stroj sám, nebo Vám ho postavíme my.

Návrat na přehled dotazů